Кујнски роботи - KR600RA Вашиот мал кујнски помошник

Еден уред, толку многу можности: користете го вашиот Тесла кујнски робот за мешање и блендирање состојки, правење тесто, па дури и мелење месо. Тој е вашиот сопствен помошник во кујната!

Power 1000 W
Turbo function Да
Боја Црвена металик
Dimensions (mm) (W x H x D) 225 x 391 x 538
tesla info

Мотор од 1000 W

Заборавете на долгото рачно мешање и уживајте во совршените резултати при печењето: со овој моќен мотор, можете брзо и речиси без напор да подготвите многу храна.

tesla info

Голем сад

Висококвалитетен сад од не'рѓосувачки челик, со капацитет до 5L, е погоден за обработка на помали или поголеми количини состојки. Обликот на садот и алатите се совршено комбинирани за извонредни перформанси.

6 нивоа на брзина

Прилагодете ги поставките за брзина на вашите потреби! Со шест различни нивоа за избор, лесно е да се најде вистинскиот за секој рецепт за готвење или печење.

1.5 L блендер

Направете совршено смути или други вкусни пијалоци со моќна функција за мешање и капацитет на садот за блендер од 1,5 литри.

tesla info

Машина за мелење месо

Мелете го вашето месо за посочни колбаси и уште повкусни плескавици, користејќи ја функцијата за мелење месо со три дискови за сечење. Знајте точно што има на вашата чинија.

Корисни додатоци

Додатоците на уредот вклучуваат кука за тесто, маталка, шпатула и алатка за ролање мелено месо.

Технички спецификации

Power
1000 W
Turbo function
Да
Боја
Црвена металик
Dimensions (mm) (W x H x D)
225 x 391 x 538

NEWSLETTER

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот