Телевизори серија 9 - 65S905BUS Ингелигенција, изглед и забава!

Ова е вашиот нов епицентар за забава со сертифициран оперативен систем Android TV 9. Tesla S905: забавен, паметен и убав!!

Резолуција UHD
Smart OS Android TV
Боја Црна
Димензија на екранот 65
tesla info

Android TV

Тие велат дека убавината ќе го спаси светот; во тој случај, оваа убавина дефинитивно ќе го спаси вашиот технолошки свет од здодевност. Со сертифициран оперативен систем Android TV 9 и Ultra HD панели, достапен во големини на екранот од 43, 50, 55 и 65 инчи, Tesla S905 е вашиот нов епицентар за забава - попаметен и поубав! Уживајте во кристално чиста слика и многу содржина на големиот екран; поврзете го со други паметни уреди; истражете ги сите забавни опции што ги нуди; штотуку го најдовте телевизорот од вашите соништа.

tesla info

Вграден Chromecast

Новата Серија 9 на Тесла телевизори е вистинска дефиниција за забава. Chromecast Ви овозможува да гледате омилени програми, филмови, серии и други содржини на најголемиот екран, со само неколку упатства, префрлајќи ги од други паметни уреди. Со Chromecast, можете да го контролирате Вашиот телевизор од каде било во куќата: ова ќе биде Вашиот омилен далечински управувач и најдобро од сè - веќе е персонализиран!

NETFLIX, AMAZON PRIME И HBO GO

Нашата Андроид телевизија е лиценцирана и целосно ги поддржува официјалните Android апликации за ТВ Нетфликс, HBO GO и Amazon Prime видео апликации. Уживајте во услугите на вашата омилена услуга за стриминг на големиот екран, со целосна далечинска и гласовна контрола, 4K, HDR и Dolby Vision.

Далечински управувач со Bluetooth

Откако ќе го поврзете вашиот далечински управувач Bluetooth со вашиот телевизор, можете да користите гласовна контрола и команда дури и кога уредот не го покажува уредот. Вие менувате канали, го паузирате филмот или ја менувате плејлистата од која било просторија во која се наоѓате.

Bluetooth уреди

Дали знаевте кои Bluetooth уреди можете да ги поврзете со вашиот Tesla S905? Звучници, глувче, тастатура, игра ... Во суштина, сè што ви треба. Секако, овие вклучуваат слушалки - свртете го звукот до максимум, дури и кога се во длабок сон!

Google Play Store

Отворете го светот на неограничена забава и добијте повеќе: Со претходно инсталирана официјална продавница на Google Play, оваа Android TV ви овозможува пристап до скоро 4.000 апликации направени за оперативниот систем Android TV.

tesla info

Асистент на Google на Android TV

Дали имате дилема? Побарајте го вашиот голем екран! Притиснете го копчето за микрофон на далечинскиот управувач и вашиот глас за него е заповед: Со „Асистент на Google“, пронајдете информации за сообраќај или временски услови, пуштете или паузирајте ги омилените филмови и серии, прелистувајте ја мрежата или контролирајте поврзан паметен домашен уред.

Интеграција со Google Home

Вашиот Tesla S905 е компатибилен со целиот екосистем на Google; ова значи дека можете да користите производи и апликации на Google на кои сте навикнати, вклучувајќи го и Google Home. Управувајте со паметни домашни уреди со помош на вградениот асистент на Google; вклучете ги светлата, исклучете ја топлината и користете многу други опции.

Грижа за деца

Ова е забава дизајнирана да ги задоволи Вашите потреби и исто така да ги заштити најмладите. Опцијата за грижа за деца Ви овозможува да ги ограничите содржините кои не се достапна за мали деца кога го користат Тесла телевизорот.

tesla info

Лесно почетно поставување со Google Sync

Синхронизирањето на сметката на Google го прави почетното поставување никогаш полесно со паметен телефон или таблет. Нема потреба повторно да ги внесувате кодовите за WiFi, YouTube, Netflix и други апликации: забавно без никаков напор!

Внатрешната меморија може да се прошири

Дали ви треба повеќе простор за апликации и други ТВ содржини? Едноставно поврзете USB, кој ќе дејствува како внатрешна или мобилна единица за складирање.

tesla info

Слика полна со живот

Екранот 4K UHD со повеќе од осум милиони пиксели ветува неспоредливо уживање во гледањето на телевизија. Одлична слика и живописни бои: намалувањето на MPEG автоматски го „чисти“ дисплејот, особено подобрувајќи ја содржината на оригиналната пониска резолуција.

Технички спецификации

Резолуција
UHD
Smart OS
Android TV
Боја
Црна
Димензија на екранот
65
Серија
S905
Модел
65S905BUS
Тјунер
DVB-T/T2/C/S/S2
Контраст
1300:1
Агол на гледање
178°/178°
Јачина на звучници
2x10W
HDMI
3
USB
2
HDR10
Да

NEWSLETTER

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот