Телевизори серија 6 - 49T609SUS Одлична забава

Лесно за поврзување, одличен дизајн, прифатлива цена и разновидна забава - тоа е Tesla T609, и време е да ги истражиме сите свои можности!

Резолуција UHD
Smart OS Linux
Боја Сива
Димензија на екранот 49
tesla info

СМАРТ ИЗБОР

Овој ТВ доаѓа со претходно инсталиран NETFLIX па можете лесно да ги гледате омилените серии и филмови. Нешто модерно од YouTube? Нема проблем, бидејќи тој е инсталиран исто така! Само поврзете го вашиот ТВ со помош на Wi-Fi или LAN и подготвени сте да започнете.

ОДЛИЧНА СЛИКА

Нашите телевизори нудат одлично корисничко искуство со живописни бои,одличен контраст и детли што ќе ве одржат „на работ на седиштето“. Без матна слика и содржина со ниска резистенција - без оглед од кој агол гледате.

tesla info

MPEG РЕДУКЦИЈА ЗА ПОЧИСТА СЛИКА

Заборавете на замор на очите или лош квалитет на слика - MPEG редукцијата го„чисти“ екранот, особено кога гледате содржина на ТВ со пониска оригинална резоуција.

ЕДНОСТАВНИ ПОДЕСУВАЊА

Опции за поврзување,пребарување на канали,употреба на мени,напредни подесувања...Технологијата може да биде збунувачка,но на телевизорите Тесла подесувањата се едноставни и лесно разбирливи.

ДОБАР АГОЛ НА ГЛЕДАЊЕ

Тесла телевизорите се одликуваат со одличен агол на гледање,голем избор на димензии,внимателна изработка и современ дизајн кој се вклопува во секој простор.

ПОВЕЌЕ РЕЖИМИ НА ГЛЕДАЊЕ

Овој телевизор нуди неколку формати на гледање-динамичен, стандарден, природен, филмски, стадионски и личен.Пробајте ги додека гледате различна содржина:сигурно ќе ја забележите разликата !

DOLBY VIRTUAL SURROUND

Време е да уживате во кристално чист звук со функцијата Dolby virtual surround. Доживејте ја на вистински начин секоја напната сцена,динамична игра или музика што ве релаксира.

tesla info

МУЛТИМЕДИСКО ИСКУСТВО

Приклучете блиц и пуштете филм, или прелистајте го вашиот омилен дигитален фото албум – овoј телевизор ќе го поддржи било кој формат.

ХОТЕЛСКИ РЕЖИМ

Сакате подобро да ја контролирате работата на вашиот телевизор? Изберете хотелски режим,кој ви овозможува заклучување на одредени канали како што се контрола на звукот или различни канали. Доста корисен за семејства со мали деца.

ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ

Овој модел телевизори има A+рејтинг на енергетска ефиксаност.

ПРЕЦИЗНА И ЈАСНА СЛИКА

Ултра HD резолуцијата има повеќе пиксели на вашиот домашен телевизор од кога било! Со зачудувачки 8,3 милиони пиксели, ќе уживате во неверојатно живописен и беспрекорен квалитет на слика, како и поточна боја.

tesla info

FAST CAST

Со апликација за смарт уреди FastCast, можете лесно да пренесете мултимедија на вашиот телефон, како што се слики или видеа, на ТВ-екранот. Ќе го видите во истиот распоред како да сте го вклучиле вашиот телефон директно на ТВ.

Технички спецификации

Резолуција
UHD
Smart OS
Linux
Боја
Сива
Димензија на екранот
49
Серија
T609
Модел
49T609SUS
Тјунер
DVB-T/T2/C/S/S2
Контраст
1100:1
Агол на гледање
178°/178°
Јачина на звучници
2x8W
HDMI
3
USB
2
HDR10
Не

NEWSLETTER

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот