Телевизори серија 9 - 49S903SUS Ќе ви требаат повеќе пуканки

Ќе ви требаат повеќе пуканки за неограничена забава! Tesla S903 ви нуди целосен Интернет и голем број на паметни функции на големиот фрејмлес екран.

Резолуција UHD
Smart OS Android TV
Боја Сива
Димензија на екранот 49
tesla info

СЕРТИФИЦИРАН АНДРОИД ТВ

Целото семејство ќе го сака овој телевизор со сертифициран оперативен систем Android TV 8 OS и разновидност на неверојатни можности!

НЕОГРАНИЧЕН ИЗБОР НА АПЛИКАЦИИ

Вашиoт телевизор доаѓа со лиценцирани интегрирани Netflix i YouTube апликации, целосно поддржани од Google . Изберете од над 4000 апликации на Google Play Store!

ДОБАР АГОЛ НА ГЛЕДАЊЕ

Телевизорите на Тесла се одликуваат со одличен агол на гледање, голем избор на димензии, внимателно дизајнирани и изработени, тие ќе се вклопат во секој ентериер.

tesla info

КОНТРОЛА НА ГЛАСОТ

Скоро секоја функција на овој телевизор може да се контролира со говорни команди. Покрај тоа, можете да се поврзете со Google Home, и да управувате со сите смарт уреди во вашиот дом со помош на еден далечински управувач.

АВТЕНТИЧНО ЧУВСТВО

HDR 10 е кратенка за висок динамичен опсег , современ видео стандард кој обезбедува подобра резолуција. Додава автентично искуство на гледачите, со повеќе бои и зачудувачка слика.

ЕДНОСТАВНИ ПОДЕСУВАЊА

Опции за поврзување, пребарување на канали,употреба на мени, напредни подесувања...Технологијата може да биде збунувачка,но на телевизорите Тесла подесувањата се едноставни и лесно разбирливи.

tesla info

MPEG РЕДУКЦИЈА ЗА ПОЧИСТА СЛИКА

Заборавете на замор на очите или лош квалитет на слика - MPEG редукцијата го„чисти“ екранот, особено кога гледате содржина на ТВ со пониска оригинална резоуција.

BLUETOOTH ПОВРЗУВАЊЕ

Заплеткувањето преку жици и кабли е минато! Сега можете да го поврзете вашиот ТВ со други уреди со Bluetooth, како што се звучници, слушалки ,тастатура или игри.

DOLBY VIRTUAL SURROUND

Време е да уживате во кристално чист звук со функцијата Dolby virtual surround. Доживејте ја на вистински начин секоја напната сцена,динамична игра или музика што ве релаксира.

tesla info

TV GAMING

Дали знаевте дека игрите може да ги инсталирате директно на телевизор и да ги играте преку тастатурата за игри ,без потреба од дополнителна конзола?

ЗАШТИТА НА ДЕЦА

Многу корисна карактеристика за заштита на децата ви овозможува да ја ограничите содржината достапна за вашето дете.

БЕЗ ЦРНИ И ОБОЕНИ ПИКСЕЛИ

Телевизорите на Тесла се познати по квалитетни панели кои обезбедуваат широк агол на гледање,без црни и обоени пиксели.

tesla info

ИНТЕГРИРАНИ CHROMECAST

Сега е лесно да се емитува содржина од омилените апликации на ТВ-екранот Тесла- како што се Netflix, Google Play, Youtube ili Google photos – сè додека го користите вашиот смарт уред. Исто важи и за сликите од вашиот компјутер!

ПРЕЦИЗНА И ЈАСНА СЛИКА

Ултра HD резолуцијата има повеќе пиксели на вашиот домашен телевизор од кога било! Со зачудувачки 8,3 милиони пиксели, ќе уживате во неверојатно живописен и беспрекорен квалитет на слика, како и поточна боја.

Технички спецификации

Резолуција
UHD
Smart OS
Android TV
Боја
Сива
Димензија на екранот
49
Серија
S903
Модел
49S903SUS
Тјунер
DVB-T/T2/C/S2/CI+
Контраст
1100:1
Агол на гледање
178°/178°
Јачина на звучници
2x10W
HDMI
3
USB
2
HDR10
Не

NEWSLETTER

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот