Телевизори серија 6 - 43S605BFS Android TV со помали димензии на екранот

Android TV сега е со помали димензии на екранот! Ќе ги најдете сите предности на паметните ТВ опфатени во Tesla S605, достапни екрани со 32, 40 и 43 инчи.

Резолуција FHD
Smart OS Android TV
Боја Црна
Димензија на екранот 43
tesla info

СЕРТИФИЦИРАНА АНДРОИД ТВ

Целото семејство ќе го сака овој телевизор со сертифициран оперативен систем Android TV 9 OS и разновидност на неверојатни можности!

НЕОГРАНИЧЕН ИЗБОР НА АПЛИКАЦИИ

Вашиoт телевизор доаѓа со лиценцирани интегрирани Netflix, Prime Video i YouTube апликации, целосно поддржани од Google . Изберете од над 4000 апликации на Google Play Store!

ДОБАР АГОЛ НА ГЛЕДАЊЕ

Тесла телевизорите се одликуваат со одличен агол на гледање,голем избор на димензии,внимателна изработка и современ дизајн кој се вклопува во секој простор.

tesla info

КОНТРОЛА НА ГЛАСОТ

Скоро секоја функција на овој телевизор може да се контролира со говорни команди. Покрај тоа, можете да се поврзете со Google Home, и да управувате со сите смарт уреди во вашиот дом со помош на еден далечински управувач.

АНДРОИД ТВ И НА ПОМАЛИ ДИЈАГОНАЛИ

Сертифицираниот оперативен систем на Андроид ТВ 9 овозможува непречена употреба со одлично време на одговор . Сега достапни и во 32, 40 i 43-инчни дијагонали.

ЕДНОСТАВНИ ПОДЕСУВАЊА

Опции за поврзување,пребарување на канали,употреба на мени,напредни подеувања...Технологијата може да биде збунувачка,но на телевизорите Тесла подесувањата се едноставни и лесно разбирливи.

tesla info

MPEG РЕДУКЦИЈА ЗА ПОЧИСТА СЛИКА

Заборавете на замор на очите или лош квалитет на слика - MPEG редукцијата го„чисти“ екранот, особено кога гледате содржина на ТВ со пониска оригинална резоуција.

BLUETOOTH ПОВРЗУВАЊЕ

Заплеткувањето преку жици и кабли е минато! Сега можете да го поврзете вашиот ТВ со други уреди со Bluetooth, како што се звучници, слушалки ,тастатура или игри.

DOLBY VIRTUAL SURROUND

Време е да уживате во кристално чист звук со функцијата Dolby virtual surround. Доживејте ја на вистински начин секоја напната сцена,динамична игра или музика што ве релаксира.

tesla info

TV GAMING

Дали знаевте дека игрите може да ги инсталирате директно на телевизор и да ги играте преку тастатурата за игри ,без потреба од дополнителна конзола?

ЗАШТИТА НА ДЕЦА

Многу корисна карактеристика за заштита на децата ви овозможува да ја ограничите содржината достапна за вашето дете.

БЕЗ ЦРНИ И ОБОЕНИ ПИКСЕЛИ

Телевизорите на Тесла се познати по квалитетни панели кои обезбедуваат широк агол на гледање,без црни и обоени пиксели.

tesla info

ИНТЕГРИРАНИ CHROMECAST

Сега е лесно да се емитува содржина од омилените апликации на ТВ-екранот Тесла- како што се Netflix, Prime Video, Google Play, Youtube ili Google photos – сè додека го користите вашиот смарт уред. Исто важи и за сликите од вашиот компјутер!

Технички спецификации

Резолуција
FHD
Smart OS
Android TV
Боја
Црна
Димензија на екранот
43
Серија
S605
Модел
43S605BFS
Тјунер
DVB-T/T2/C/S/S2
Контраст
8800:1
Агол на гледање
178°/178°
Јачина на звучници
2x10W
HDMI
2
USB
2
HDR10
Не

NEWSLETTER

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот