Телевизори серија 3 - 40S393BFS Ќе одговараат на секоја просторија. И кој било буџет.

Ниту еден друг модел не може да ги победи според неговиот опсег на цени: се совршено прилагодени и за вашата дневна соба и за вашиот буџет.

Резолуција FHD
Smart OS Linux
Боја Црна
Димензија на екранот 40

СМАРТ ИЗБОР

Овој ТВ доаѓа со претходно инсталиран NETFLIX па можете лесно да ги гледате омилените серии и филмови. Нешто модерно од YouTube? Нема проблем, бидејќи тој е инсталиран исто така! Само поврзете го вашиот ТВ со помош на Wi-Fi или LAN и подготвени сте да започнете.

ОДЛИЧНА СЛИКА

Нашите телевизори нудат одлично корисничко искуство со живописни бои,одличен контраст и детли што ќе ве одржат „на работ на седиштето“. Без матна слика и содржина со ниска резистенција - без оглед од кој агол гледате.

tesla info

MPEG РЕДУКЦИЈА ЗА ПОЧИСТА СЛИКА

Заборавете на замор на очите или лош квалитет на слика - MPEG редукцијата го„чисти“ екранот, особено кога гледате содржина на ТВ со пониска оригинална резоуција.

ЕДНОСТАВНИ ПОДЕСУВАЊА

Опции за поврзување,пребарување на канали,употреба на мени,напредни подесувања...Технологијата може да биде збунувачка,но на телевизорите Тесла подесувањата се едноставни и лесно разбирливи.

ДОБАР АГОЛ НА ГЛЕДАЊЕ

Тесла телевизорите се одликуваат со одличен агол на гледање,голем избор на димензии,внимателна изработка и современ дизајн кој се вклопува во секој простор.

ПОВЕЌЕ РЕЖИМИ НА ГЛЕДАЊЕ

Овој телевизор нуди неколку формати на гледање-динамичен,стандарден,природен,филмски, стадионски и личен.Пробајте ги додека гледате различна содржина:сигурно ќе ја забележите разликата !

DOLBY VIRTUAL SURROUND

Време е да уживате во кристално чист звук со функцијата Dolby virtual surround. Доживејте ја на вистински начин секоја напната сцена,динамична игра или музика што ве релаксира.

tesla info

МУЛТИМЕДИСКО ИСКУСТВО

Приклучете блиц и пуштете филм,или прелистајте го вашиот омилен дигитален фото албум – овoј телевизор ќе го поддржи било кој формат.

ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАНСНОСТ

Овој модел телевизори имаат A+рејтинг енергетска ефикасност.

Технички спецификации

Резолуција
FHD
Smart OS
Linux
Боја
Црна
Димензија на екранот
40
Серија
S393
Модел
40S393BFS
Тјунер
DVB-T/T2/C/S/S2
Контраст
5000:1
Агол на гледање
178°/178°
Јачина на звучници
2x8W
HDMI
2
USB
2
HDR10
Не

NEWSLETTER

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот