Телевизори серија 3 - 32T300BH Ќе одговараат на секоја просторија. И кој било буџет.

Ниту еден друг модел не може да ги победи според неговиот опсег на цени: се совршено прилагодени и за вашата дневна соба и за вашиот буџет.

Резолуција HD
Smart OS Не
Боја Црна
Димензија на екранот 32

ОДЛИЧНА СЛИКА

Нашите телевизори нудат одлично корисничко искуство со живописни бои,одличен контраст и детли што ќе ве одржат „на работ на седиштето“. Заборавете на матната слика и содржината на лоша резолуција,од кој и да било агол што ќе погледнете!

tesla info

MPEG РЕДУКЦИЈА ЗА ПОЧИСТА СЛИКА

Заборавете на замор на очите или лоша слика - MPEG редукцијата автоматски го„чисти“ екранот, особено кога гледате содржина на ТВ со пониска оргинална резоуција.

ЕДНОСТАВНИ ПОДЕСУВАЊА

Опции за поврзување,пребарување на канали,употреба на мени,напредни подеувања...Технологијата може да биде збунувачка,но на телевизорите Тесла подесувањата се едноставни и лесно разбирливи.

ДОБАР АГОЛ НА ГЛЕДАЊЕ

Тесла телевизорите се одликуваат со одличен агол на гледање,голем избор на димензии,внимателна изработка и современ дизајн кој се вклопува во секој простор.

ПОВЕЌЕ РЕЖИМИ НА ГЛЕДАЊЕ

Овој телевизор нуди неколку формати на гледање-динамичен,стандарден,природен,филмски, стадионски и личен.Пробајте ги додека гледате различна содржина:сигурно ќе ја забечежоте разликата !

DOLBY VIRTUAL SURROUND

Со функцијата кристално чист звук! Доживејте ја на вистински начин секоја напната сцена,динамична игра или музика што ве релаксира.

tesla info

МУЛТИМЕДИСКО ИСКУСТВО

Приклучете блиц и пуштете филм,или прелистајте го вашиот омилен дигитален фото албум – овoј телевизор ќе го поддржи било кој формат.

ХОТЕЛСКИ РЕЖИМ

Сакате подобро да ја контролирате работата на вашиот телевизор? Изберете хотелски режим,кој ви овозможува заклучување на одредени канали како што се контрола на звукот или различни канали. Доста корисен за семејства со мали деца.

ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАНСНОСТ

Овој модел телевизори имаат A+рејтинг енергетска ефикасност.

Технички спецификации

Резолуција
HD
Smart OS
Не
Боја
Црна
Димензија на екранот
32
Серија
T300
Модел
32T300BH
Тјунер
DVB-T/T2/C
Контраст
3000:1
Агол на гледање
178°/178°
Јачина на звучници
2x5W
HDMI
2
USB
2
HDR10
Не

NEWSLETTER

Пријавете се за нашиот Newsletter и први дознајте сè за најновите Tesla производи и акции!

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот