Миксери - MX505WXB Измешајте!

Од суштинско значење за секоја кујна, Тесла миксерите ќе ве служат без разлика дали правите колачи, печете леб или создавате друг домашен деликатес.

Power 500 W
Speed levels 5
Turbo function Да
Боја White-inox
tesla info

Без потреба од користење раце

Овој миксер е совршен уред за зафатена кујна со многу работи! Само додадете ги состојките и оставете го да ја заврши работата, за да имате доволно време да го завршите ручекот - а исто така да направите и десерт.

tesla info

Ротирачки сад

Садот за мешање ротира и ви овозможува да го следите процесот на мешање. Садот има капацитет од 3,2 литри и доволно е широк за лесно да додадете сè.

Капак за садот

Благодарение на отворот во капакот на садот, можете лесно да ги додадете состојките без да се грижите за истурање или неуреден кујнски пулт.

tesla info

Едноставно како 1, 2, 3

Уредот е едноставен за користење и разбирање: има прекинувач за вклучување-исклучување со избор на брзина, турбо копче и копче за ослободување.

Погодноста е задолжителна

Овој Тесла уред е прилично лесен за користење и одржување: маталки и куки за тесто од не'рѓосувачки челик, погодни за мешање, матење и пасирање кои се мијат во машина за садови.

Лесно чистење

Сите додатоци на уредот можат лесно да се мијат во машина за садови.

Технички спецификации

Power
500 W
Speed levels
5
Turbo function
Да
Боја
White-inox
Модел
MX505WXB
Bowl capacity (l)
3,2
Weight (kg)
2,05
Dimensions (mm) (W x H x D)
205 x 335 x 300

NEWSLETTER

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот