Миксери - MX501WRB Измешајте!

Од суштинско значење за секоја кујна, Тесла миксерите ќе ве служат без разлика дали правите колачи, печете леб или создавате друг домашен деликатес.

Power 500 W
Speed levels 5
Turbo function Да
Боја Бело-црвена
tesla info

Без потреба од користење раце

Овој миксер е совршен уред за зафатена кујна со многу работи! Само додадете ги состојките и оставете го да ја заврши работата, за да имате доволно време да го завршите ручекот - а исто така да направите и десерт.

tesla info

Ротирачки сад

Садот за мешање ротира и ви овозможува да го следите процесот на мешање. Садот има капацитет од 3,2 литри и доволно е широк за лесно да додадете сè.

Едноставно како 1, 2, 3

Уредот е едноставен за користење и разбирање: има прекинувач за вклучување-исклучување со избор на брзина, турбо копче и копче за ослободување.

tesla info

Погодноста е задолжителна

Овој Тесла уред е прилично лесен за користење и одржување: маталки и куки за тесто од не'рѓосувачки челик, погодни за мешање, матење и пасирање кои се мијат во машина за садови.

Лесно чистење

Сите додатоци на уредот можат лесно да се мијат во машина за садови.

Технички спецификации

Power
500 W
Speed levels
5
Turbo function
Да
Боја
Бело-црвена
Модел
MX501WRB
Bowl capacity (l)
3
Weight (kg)
1,87
Dimensions (mm) (W x H x D)
290 x 210 x 340

NEWSLETTER

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот