Електрични бокали - KT500X Повеќе време за себе

Дали би сакале топол чај или шолја свежо инстант кафе? Користете ги Тесла електричните бокали за брзо да зовриете вода и да уживате во заслуженото слободно време.

Power 1850W-2200W
Боја Инокс
Капацитет 1,7L
STRIX Control Да
tesla info

Капацитет од 1,7 литри

Семеен собир или куп пријатели кои доаѓаат на гости? Без грижи, бидејќи Тесла електричниот бокал со капацитет од 1,7 L ќе ви помогне да обезбедите топол пијалок за сите за кратко време!

tesla info

Моќен и ефикасен

Загрејте вода за чај, инстант кафе или други пијалоци побрзо од кога било, благодарение на овој уред од 2200 W.

Индикатор за нивото на водата

Оваа функција ви помага да следите колку вода има во уредот.

Интегриран термометар

Бидете запознаени: лесно следете ја моменталната температура на водата, благодарение на интегрираниот термометар на уредот.

tesla info

Заштита од прегревање

Овој Тесла електричен бокал автоматски ќе се исклучи кога температурата ќе достигне 100 °C. Апаратот исто така ќе се исклучи ако нема доволно вода во него или ако воопшто нема вода.

Лесно чистење

Грејниот елемент од не'рѓосувачки челик на овој Тесла електричен бокал е покриен, што го прави чистењето многу полесно.

Стрикс технологија

Квалитетот и безбедноста на прво место: Стрикс контролата за електричен бокал е дизајнирана да одговара на сите релевантни меѓународни стандарди, произведена да надмине 12.000 циклуси на нормална работа.

Технички спецификации

Power
1850W-2200W
Боја
Инокс
Капацитет
1,7L
STRIX Control
Да
Модел
KT500X
Body material
Нераѓосувачки челик 304 - Пластика
Visible water level
надворешно
Cord storage compartment
Да
On/Off switch
Да
Protection
Да
Concealed heating element
Скриено (диск)
Weight (kg)
0.93kg
Dimensions (mm) (W x H x D)
155x270x225 mm

NEWSLETTER

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот