Пегли - IR300BL Совршено се вклопува

Добредојдовте во светот без набори на Тесла! Изберете од различни дизајни на пегли на Тесла, доволно моќни за да ги исправи дури и најупорните линии.

Power 2400W
Steam boost (g/min) 135
Anti calc Да
Soleplate Technology Керамичка
tesla info

Кажете им збогум на наборите

Користете го засилувањето на пареата до 90g/min за да ги отстраните тврдоглавите набори или освежете ги алиштата со вертикално испарување.

tesla info

Полесно пеглање

Континуираното производство на пареа до 20g/min ви помага лесно да ги отстраните наборите на вашата облека.

Функција против капнување

Функцијата против капнување спречува вода да капе и да ги извалка вашите постелнини, кошули и друга облека додека пеглате.

Керамички нелеплив ѓон

Напредната нелеплива технологија ви помага да го добиете тоа удобно, екстра мазно чувство додека пеглате.

tesla info

Анти-калц функција

Со функцијата против калциум, чистењето на пеглата станува прилично лесно, бидејќи го спречува собирањето бигор. Редовното одржување обезбедува стабилни перформанси на подолг временски период.

Вертикално испарување

Користете ја оваа функција за брзо освежување или отстранување на наборите на обесените алишта, јакни, нежни ткаенини итн.

Технички спецификации

Power
2400W
Steam boost (g/min)
135
Anti calc
Да
Soleplate Technology
Керамичка
Модел
IR300BL
Боја
Сино-бела
Continuous steam output (g/min)
До 25g/min
Water tank capacity (ml)
350
Anti drip
Да
Auto shut off function
Не
Functions
сушење/прскање/вертикално испуштање пареа
Power on indicator
Да
Spray button
Да
Cable length (cm)
190
Accessories
Сад за додавање вода
Weight (kg)
1,33
Dimensions (mm) (W x H x D)
130 x 160 x 320

NEWSLETTER

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот