Блендери - BL601BX Додадете забава во шејкот!

Без оглед на рецептот што ќе одлучите да го пробате, Тесла блендерите се тука да понудат поддршка – со гумени стапала за дополнителна стабилност и со многу корисни опции!

Power 1400W
Bowl capacity 1,75L
Bowl material Стакло
Speed levels Контрола на брзина без чекори
tesla info

Мотор од 1400 W

Благодарение на моќниот мотор, можете лесно да мешате овошје, зеленчук и јаткасти плодови и да уживате во вкусни, хранливи смутиа за долготрајна енергија.

tesla info

Корисни функции

Прилагодете ја брзината едноставно со вртење на копчето на предната страна. Исто така, постојат три различни опции за избор: смути, чистење и опција за дробење мраз.

Сечила од нерѓосувачки челик

Сечилата се дизајнирани да ги извлекуваат сите хранливи материи: со овој Тесла уред, вашите овошни или зеленчукови пијалоци се полни со витамини и влакна“.

tesla info

Гумени стапала

За да го одржите моќниот апарат цврсто на место, потребни се квалитетни решенија: благодарение на гумените стапала, уредот нема да се движи за време на работата или додека го отстранувате садот.

Лесно ракување

Чистењето сега е лесно благодарение на деловите што можат да се мијат во машина за садови, додека едноставната опција за складирање кабли ви помага да ја одржувате кујната убава и уредна.

Технички спецификации

Power
1400W
Bowl capacity
1,75L
Bowl material
Стакло
Speed levels
Контрола на брзина без чекори
Модел
BL601BX
Боја
Инокс - Црна
Knifes
6 Сечила од нераѓосувачки челик
Functions
За пулсирање, ситно сечење, кршење мраз, чистење
Weight (kg)
4.43
Dimensions (mm) (W x H x D)
220 x 425 x 195

NEWSLETTER

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот