Блендери - BL201W Додадете забава во шејкот!

Без оглед на рецептот што ќе одлучите да го пробате, Тесла блендерите се тука да понудат поддршка – со гумени стапала за дополнителна стабилност и со многу корисни опции!

Power 500W
Bowl capacity 1,5L
Bowl material Пластика
Speed levels 2
tesla info

Вклучи се!

Зголемете го внесот на влакна и хранливи материи со еден чекор: совршено измешајте овошје и зеленчук и уживајте во хранливите смутиа за долготрајна енергија.

tesla info

Две нивоа на брзина

Можете лесно да ја приспособите текстурата на вашето смути со две различни нивоа на брзина, во зависност од тоа дали сакате сочна или кремаста структура. Дополнителна пулсирачка карактеристика помага при мешање на состојките.

Сечила од нерѓосувачки челик

Сечилата се дизајнирани да ги извлекуваат сите хранливи материи: со овој Тесла уред, вашите овошни или зеленчукови пијалоци се полни со витамини и влакна“.

tesla info

Гумени стапала

За да го одржите моќниот апарат цврсто на место, потребни се квалитетни решенија: благодарение на гумените стапала, уредот нема да се движи за време на работата или додека го отстранувате садот.

Лесно ракување

Чистењето сега е лесно благодарение на деловите што можат да се мијат во машина за садови, додека едноставната опција за складирање кабли ви помага да ја одржувате кујната убава и уредна.

Технички спецификации

Power
500W
Bowl capacity
1,5L
Bowl material
Пластика
Speed levels
2
Модел
BL201W
Боја
Бела
Knifes
4 Сечила од нераѓосувачки челик
Functions
За пулсирање
Weight (kg)
1.41
Dimensions (mm) (W x H x D)
215 x 380 x 180

NEWSLETTER

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот