КАКО СО МАЛИТЕ ПОМОШНИЦИ ПОДГОТОВКАТА НА ХРАНА ЗА ПРАЗНИЦИТЕ МОЖЕ ДА СТАНЕ ПОЛЕСНА И ПОБРЗА?
Време на читање: 2 min 29.11.2022

КАКО СО МАЛИТЕ ПОМОШНИЦИ ПОДГОТОВКАТА НА ХРАНА ЗА ПРАЗНИЦИТЕ МОЖЕ ДА СТАНЕ ПОЛЕСНА И ПОБРЗА?

Полека се ближиме до крајот на годината, кога времето станува многу постудено, деновите се скратуваат, а новогодишната еуфорија само што започна. Дополнително, есенските и зимските денови најмногу нè поврзуваат со божиќните и новогодишните празници на кои најмногу се радуваме бидејќи дружењата, без разлика дали се семејството или пријателите, се нешто што најмногу ни недостасуваше во претходните 2 години.

Подготвувањето на храната за празниците може да биде стресно за многу членови на семејството бидејќи се подготвува неколку дена однапред, од пити, сарми, салати, топчиња, до колачи и тартови. Со нашите неколку совети ќе се обидеме да ви ја олесниме работата од неколку дена на еден или два 😊

Мали апарати за домаќинство – совршени сојузници за подготовка на празничната трпеза.

Толку мал, а сепак незаменлив. Без разлика дали ви се потребни за сечкање, мелење, подготовка на салата или колачи, многу е корисно да имате уреди кои ќе ви помогнат да го направите тоа што е можно поефикасно и побрзо.

– Со сецкото сиот зеленчук за салата или супа ќе се исецка за само неколку минути, без грешка

– Со миксер или блендер, подготовката на сосовите ќе биде готова за кратко време, без никаков напор

– Со миксер подготовката на сите колачи, филови за колачи и тесто ќе стане практично и лесно

Кујнски роботиМултипрактик Апарат кој нуди сè на едно место, без претерано валкање на повеќе уреди за складирање храна.

Со неколку различни екстензии, подготовката на празничната трпеза ќе ја направи многу едноставна и брза. Покрај тоа, рерната или шпоретот се најважни за подготовка на храната. Доколку преферирате вградени печки, моделот Tesla е вистинскиот избор за вас и ќе стане незаменлив дел од вашите гастрономски задоволства. Со лесно чистење и отстранлива врата, имате можност и за чистење со пареа. Со шпоретот Tesla ви нудиме енергетска класа која троши помалку електрична енергија, што влијае на почиста природна средина, но и пониски трошоци 😊

Машина за садовиСекако, што и да се извалка, најлесно е да се користи машината Тесла за садови, која може да биде вградена или самостојно. Со дури 8 различни програми за перење, како што се еко, брзо, стакло за предперење, универзален, интензивен 90 мин или автоматски режим, вашите садови ќе бидат чисти и ќе се мијат без напор, особено кога имате многу гости.

Исто така, фрижидерите се многу важни поради свежината и одржувањето на складираната храна. Нашата препорака е секако комбинираните фрижидери на Tesla со технологија без мраз, што значи дека повеќе не мора рачно да одмрзнувате. Заедно со фрижидерот добивате и модерен LED дисплеј со кој можете да ја контролирате температурата, а достапни се и следните функции: Eco, Super freeze, Power cool и Lock.

NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот