TV Series 9 - 50S906BUS ЗВУКОТ КОЈ ГО ПОБЕДУВА

Нов Тесла ТВ S906 со интегрирана звучна лента!

Резолуција UHD
Smart OS Android TV
Боја Црна
Димензија на екранот 50
tesla info

ТЕСЛА АНДРОИД ТВ

Tесла гордо Ви го претставува најновиот Андроид ТВ во својата палета - моделот S906, со најдобри перформанси досега, во дури четири дијагонали од 43, 50, 55 и 65 инчи. Тесла С906 е исто така првиот Тесла ТВ со сертифициран оперативен систем Андроид ТВ 10 и интегрирана звучна лента на предната страна - за сосема нова димензија на аудиовизуелно уживање!

tesla info

Елеганцијата на добрите вибрации

Дали знаете како е да се биде во центарот на звукот? Тесла С906 ќе ве воодушеви со уште поизразени нискофреквентни тонови со поддршка за ДТС: со сараунд ефект и интегрирана звучна лента, звукот станува уште почист и појасен. Попуштете го тонот и препуштете се на вистинско уживање - со едноставна врска со Bluetooth, овој телевизор можете да го користите дури и кога екранот е исклучен, како надворешен звучник.

Живопсни визуелни

Покрај одличниот звук, Direct LED екранот и Ultra HD резолуцијата се одговорни за вистинската атмосфера на гледање телевизија. Процесорот од поновата генерација обезбедува подобро корисничко искуство, побрза инсталација на апликацијата и квалитетна слика без сецкање и сопирање. S906 обезбедува кристално чисти и живописни бои: MPEG намалување на бучавата автоматски го „чисти“ дисплејот, за најдобар квалитет на графика досега со HDR10 / HLG.

Дефиниција на стилот

Иако се издвојува со својот аудиовизуелен квалитет, Tesla S906 совршено се вклопува во некои аспекти: на пример, во секој стил на вашата дневна соба! Ултра-тенкиот екран, минималистичкиот дизајн и спуштениот држач на овој телевизор внесуваат елеганција во секоја просторија - во центарот на вниманието кога е вклучен и незабележителен кога треба.

tesla info

5GHz WiFi

Искористете го целосно вашиот WiFi рутер и целиот потенцијал на вашиот смарт телевизор: Tesla S906 доаѓа со поддршка за 5GHz WiFi мрежи. Уживајте во 4K стриминг, со постабилна врска и далеку поголема брзина на Интернет. Подобрениот интерфејс ви овозможува лесно пристапување до поставките на ТВ во која било апликација.

Вграден Chromecast

Chromecast ви овозможува да ги гледате омилените апликации, филмови, серии и друга содржина на најголемиот екран за само неколку чекори со пренесување на нив од други паметни уреди. На овој начин можете многу лесно да го контролирате телевизорот од каде било во куќата!

Bluetooth далечински управувач

Откако ќе го поврзете далечинскиот управувач со Bluetooth со телевизорот, можете да користите гласовна контрола и да давате команди дури и кога далечинскиот управувач не е насочен кон уредот. Променете ги каналите, запрете филм или сменете ја музиката од која било просторија во која се наоѓате.

tesla info

Bluetooth уред

ТВ како надворешен звучник за Bluetooth е одлична опција, но можете да влезете во светот на уживање во омилената акциона содржина или музика дури и кога не сакате да ја споделувате со други. Лесно поврзете ги Bluetooth слушалките со Tesla S906, како и други корисни Bluetooth уреди како звучници, глушец, тастатура, гејмпод...

Google Assistant на Aндроид TВ

Паметен асистент веќе не е вообичаен само за паметен телефон: сега можете да го прашате вашиот голем екран повеќе или помалку сè што ве интересира. Притиснете го копчето за микрофон на далечинскиот управувач и користете го „Помошникот на Google“ за да пронајдете информации за сообраќајот или времето, да прелистувате низ мрежата, да ги пуштате или паузирате вашите омилени филмови и серии.

Google Play Store

Отворете го светот на неограничени можности за забава со претходно инсталираната официјална Google Play Store и пристап до повеќе од 5000 апликации направени за оперативниот систем Android TV! Покрај претходно инсталираните Игри на Google Play, Google Play Movies & TV и Google Assistant, лиценцираниот Android TV поддржува и официјални Android TV Netflix, HBO GO и Amazon Prime видео апликации.

tesla info

Интеграција со Google Home

Вашиот Tesla S906 е компатибилен со целиот екосистем на Google, вклучувајќи го и Google Home. Управувајте со кој било паметен домашен уред користејќи го претходно инсталираниот „Помошник на Google“; вклучете ги светлата, исклучете го греењето и користете многу други интересни опции.

Лесно почетно поставување со Google Sync

Синхронизирањето на сметката на Google го олеснува првичното поставување со паметен телефон или таблет. Нема потреба повторно да внесувате лозинки за WiFi, YouTube, Netflix и други апликации: забава без никаков напор!

Можност за проширување на внатрешната меморија

Дали ви треба повеќе простор за апликации и друга содржина на вашиот телевизор? Едноставно поврзете USB, кој ќе дејствува како внатрешна или мобилна единица за складирање.

Игри на голем екран

Со Android TV можностите за релаксација се безброј. Поврзете го вашата гејмпад, инсталирајте ја омилената игра и уживајте во виртуелните авантури на најголемиот екран во куќата!

Технички спецификации

Резолуција
UHD
Smart OS
Android TV
Боја
Црна
Димензија на екранот
50
Серија
S906
Модел
50S906BUS
Тјунер
DVB-T/T2/C/S/S2
Контраст
9600:1
Агол на гледање
178°/178°
Јачина на звучници
2x12W
HDMI
3
USB
2
HDR10
Да
NEWSLETTER envelope-1px
back-to-top
На почетокот